Στο νησί της Μαδέιρα στην Πορτογαλία βρίσκεται εδώ και μερικές ημέρες ο αθλητής της E.S.F.A. Δημήτρης Γκιουλμετάρογλου για λογαριασμό της πορτογαλικής AD Camacho. Ο 19χρονος τερματοφύλακας, με καταγωγή από την Θεσσαλονίκη, ήταν ανάμεσα σε αυτούς που επιλέχθηκαν κατά την διάρκεια των δοκιμαστικών που πραγματοποίησε η E.S.F.A. στην Θεσσαλονίκη τον περασμένο Δεκέμβριο και εν συνεχεία στα δοκιμαστικά που πραγματοποιήθηκαν στο Γκιμαράες της Πορτογαλίας τον περασμένο Μάρτιο. Ο Δημήτρης θα παραμείνει για δοκιμαστικά στην πορτογαλική ομάδα για διάστημα δύο εβδομάδων και είναι πολύ κοντά στο να υπογράψει το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο. Καλή επιτυχία Δημήτρη.
![](https://esfa.gr/wp-content/uploads/2020/11/120072346_2807915752851847_5738021638420111731_o.jpg)